TO NIE SĄ ZWYKŁE WYBORY!

Wiemy, że po tych wyborach PiS nie będzie miał samodzielnej większości. Potrzebują koalicjanta. Dla przyszłego kształtu Polski nie jest najważniejsze kto zajmie pierwsze miejsce. Najważniejsze jest to kto zatrzyma rosnącego w siłę mniejszego brata PiS – Konfederację.  

Tylko Lewica gwarantuje, że po wyborach nie wejdzie w koalicję z brunatną prawicą. Tylko silna obecność Lewicy w przyszłym parlamencie ochroni nas przed całkowitą zapaścią państwa.

Zobacz, przed jakim wyborem stoi Polska:

Więzienie za aborcję  	Piekło Kobiet
Legalna aborcja

Więzienie za aborcję

„100 ustawach Mentzena” znajdujemy fragment: kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Kara dotyczyłaby zarówno matki, jak i lekarza przeprowadzającego zabieg. Nie możemy do tego dopuścić.

Legalna aborcja

Lewica proponuję by to kobieta decydowała o swoim ciele. Do 12 tyg. aborcja powinna być legalna, bezpieczna i być decyzją kobiety. To europejski standard, a Polki powinny mieć te same prawa co Niemki czy Hiszpanki. Wolność wyboru i równość praw.

Zobacz o co walczymy:
Zobacz z czym walczymy:
Otwarta homofobia
Równość małżeńskaMiłość nie wyklucza

Otwarta homofobia

Po dojściu do władzy będziemy rejestrować nie tylko związki, ale także pojedynczych pedałów. To słowa wypowiedziane przez jedynkę Konfederacji w okręgu chełmskim Witolda Tumanowicza. Nie możemy dopuścić, by nasz kraj wszedł na drogę skrajnej nienawiści.

Równość małżeńska

Miłość to miłość. Lewica proponuje by każdy mógł sformalizować swoją miłość i cieszyć się z pełni praw. I nie chodzi tylko o sam ślub. To również prawo do odwiedzania najbliższej osoby w szpitalu czy wspólne rozliczanie. Państwo powinno być przyjazne, a nie wrogie.

Zobacz o co walczymy:
Zobacz z czym walczymy:
Kredyt na operację   Zdrowie dla elity
Dostępna ochrona zdrowiaZdrowie dla wszystkich

Kredyt na operację

My proponujemy bon zdrowotny. To znaczy: podzielić budżet na zdrowie na liczbę obywateli (…) każdy jest kowalem swojego losu. To słowa wypowiedziane przez jedynkę Konfederacji w okręgu krakowskim. Taki bon wynosiłby około 4 tys. zł. Prywatny poród kosztuje około 8 tys. zł. Prawica chce nam urządzić zdrowe życie tylko dla najbogatszych.

Dostępna ochrona zdrowia

Lewica proponuje by przeznaczyć 8% PKB na ochronę zdrowia tak jak jest to w krajach Zachodu, by każdy z nas miał bezpłatną opiekę. Nasza ochrona zdrowia powinna wyglądać lepiej, lekarz specjalista powinien być dostępny w maksymalnie 30 dni. Żeby tak się stało musimy zmienić sposób zarządzania i zwiększyć finansowanie. Wiemy jak to zrobić.

Zobacz o co walczymy:
Zobacz z czym walczymy:
Przywileje dla kościoła    Państwo wyznaniowe
Równe prawa dla wszystkichPaństwo świeckie

Przywileje dla kościoła

My, niżej podpisani, (…) zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz opiece Jego Najświętszej Matki. Przy czym Ich władzę nad sobą pojmujemy całkowicie realnie, bynajmniej nie tylko symbolicznie – tak brzmi tekst Konfederacji Gietrzwałdzkiej podpisany przez lidera Konfederacji S. Mentzena. Państwo wyznaniowe tuż za rogiem…

Równe prawa dla wszystkich

Czas na świeckie państwo. Lewica to gwarancja, że Kościół zostanie sprawiedliwie opodatkowany, religia zostanie wyprowadzona ze szkół, a dzieci nie będą mogły być poddawane egzorcyzmom. Stworzymy również niezależną komisję ds. pedofilli. Biskupi nie będą mieli przywilejów finansowych oraz nie będą wpływać na stanowienie naszego prawa. Zakończymy skutecznie sojusz tronu i ołtarza.

Zobacz o co walczymy:
Zobacz z czym walczymy:
Bicie dzieciPrzemocowy Dom
Przyjazne wychowanieKochająca rodzina

Bicie dzieci

Wydaje mi się, że bicie kablem od żelazka wykraczałoby poza definicję lekkiej kary cielesnej. Ale to każdorazowo powinna być decyzja sądu. Ja jedynie chcę, by rodzice mogli dyscyplinować dzieci. – to słowa S. Mentzena lidera Konfederacji. Jak widać, przemoc fizyczna wobec dzieci nie jest niczym złym w oczach skrajnej prawicy.

Przyjazne wychowanie

Dzieci to nasza przyszłość. Od ich dobrostanu, wychowania, budowania relacji zależy to w jakim świecie będziemy żyć. Chcemy świata otwartego, empatycznego z szacunkiem dla drugiego człowieka. Zwracać uwagę, zarówno wobec dzieci jaki dorosłych można w inny sposób niż przemoc fizyczna. Taki świat będzie po prostu lepszy do życia.

Zobacz o co walczymy:
Zobacz z czym walczymy:
Jedzenie psów    Zwierzęta jak produkty
Wsparcie dla schroniskNasi przyjaciele

Jedzenie psów

Niepotrzebnie wprowadzono zakaz uboju psów, bo „mięso to mięso”: Też tak uważam, że nie jest pies w niczym lepszy od krowy. To takie tylko nasze przyzwyczajenie. – to słowa D. Sośnierza kandydata Konfederacji. Polska, jako kraj, w którym jemy psy. Świat widziany oczami posła Konfederacji.

Wsparcie dla schronisk

Lewica kocha zwierzęta i wie, że to nasi najbliżsi przyjaciele. Dlatego Utworzymy urząd Rzecznika Praw Zwierząt, który będzie dbać o dobrostan zwierząt domowych, hodowlanych i dzikich. Zlikwidujemy fermy futrzarskie, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach i skończymy z chowem klatkowym.

Zobacz o co walczymy:
Zobacz z czym walczymy:

Komitet Wyborczy Nowa Lewica
ul. Złota 9 lok. 4, 00-019 Warszawa, NIP 525 296 84 59, REGON 526 084 320

Pełnomocnik wyborczy – Marcelina Monika Zawisza, Pełnomocnik finansowy – Ewa Araźna

Materiał sfinansowany przez Komitet Wyborczy Nowa Lewica